W listopadzie nasi uczniowie kontynuują ubiegłoroczny projekt „Zdrowy listopad – zdrowe czwartki”. Inicjatywa, rozpoczęta przez klasy drugie, skupia się na przygotowywaniu zdrowych przekąsek, mających stanowić alternatywę dla popularnych fast-food’ów.

Przygotowane posiłki nie tylko prezentują się smacznie, ale także pełnią rolę edukacyjną, zwracając uwagę na korzyści płynące ze zdrowego odżywiania. Składniki, takie jak owoce, warzywa czy produkty zbożowe, zostały starannie wybrane, aby dostarczyć pożywnych alternatyw bez konieczności sięgania po niezdrowe przysmaki.

W kolejnych tygodniach listopada, zgodnie z planem, inne klasy również wezmą udział w projekcie, aby urozmaicić posiłki uczniów i budować świadomość zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej.

W ten sposób nasza szkoła angażuje się w edukację żywieniową, tworząc atmosferę sprzyjającą podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zdrowego trybu życia. Zapraszamy do śledzenia kolejnych etapów projektu (AKo).