Dziś, w uroczystej i odświętnej oprawie, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas drugich, reprezentanci Samorządów Uczniowskich z klas 3 i 4, przedstawiciele rodziców, nauczyciele z p. dyrektor Joanną Wrzesień na czele oraz główni aktorzy dzisiejszego spotkania – pierwszoklasiści.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, prowadzący przypomnieli znaczenie ślubowania, jako uroczystej przysięgi i przyrzeczenia.

Zwracając się do uczniów klas pierwszych, pani dyrektor życzyła im sukcesów, zadowolenia i satysfakcji, ale także okazji do chwili odpoczynku i refleksji w dzisiejszym, zabieganym świecie. Odniosła się także do słów naszej Patronki, która mówiła, że „nauka jest rzeczą wielkiego piękna”, życząc pierwszoklasistom odkrywania piękna nauki, korzystania z możliwości, które daje szkoła, samorealizacji i osiągania zamierzonych celów.

Następnie odbyło się właściwe ślubowanie. Przewodniczący Samorządów Klasowych: Jakub Stalmach, Zuzanna Krawczyk i Jakub Kwiecień stanęli przed sztandarem i uroczyście wypowiedzieli słowo „Przyrzekamy”, a wraz z nimi wszyscy uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2023/24.

„Wszystkiego najlepszego, wiele radości, dużo uśmiechu, wzajemnej życzliwości! By każda lekcja uczyła czegoś nowego, by zawsze działo się coś ciekawego!” – takie życzenia usłyszeli nasi najmłodsi uczniowie od klas starszych.

Na tym zakończyła się część oficjalna uroczystości.

W dalszej części spotkania uczniowie klas pierwszych przedstawili prezentację przypominającą historię życia naszej patronki.

Na zakończenie wykonane zostały pamiątkowe fotografie.

Pierwszoklasistom życzymy sukcesów i dziękujemy, że wybraliście naszą szkołę. Od dziś jesteście pełnoprawnymi członkami naszej społeczności. Powodzenia!

Wydarzenie przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Katarzyna Najman, Anna Adamusik i Agnieszka Buczak. Dziękujemy!
(AKo)