Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dla kandydatów na rok szkolny 2023/24
Jak poprawnie wypełnić i złożyć wniosek – koniecznie przeczytaj poniżej zakładkę Pytania i odpowiedzi.
Terminarz postępowania rekrutacyjnego
15 maja – 21 czerwca do 15.00
Złożenie lub zmiana wniosku o przyjęcie do szkoły.
Uwaga! Koniecznie zapoznaj się z zakładką „Pytania i odpowiedzi”.
23 czerwca – 12 lipca do 15.00
Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zamianę szkół do których kandyduje.
20 lipca
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
21-27 lipca do godziny 15.00
Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie.
28 lipca
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
4 września 2023
Rozpoczynasz naukę w wybranej klasie naszej szkoły.
W roku szkolnym 2023/24 proponujemy następujące klasy:

LISTA PROPONOWANYCH KLAS
KLASA MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia, język angielski
Nauczane języki: I język angielski, II język niemiecki
Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, geografia, język obcy nowożytny (język angielski)
Ta klasa przygotuje do studiów politechnicznych i ścisłych kierunków uniwersyteckich. Na lekcjach geografii poruszane są w zakresie rozszerzonym zagadnienia zarówno z geografii fizycznej (treści dotyczące geologii, klimatologii, geografii gleb i biosfery) jak i społeczno-ekonomicznej (zagadnienia geopolityki i demografii, gospodarki Polski i świata). Po ukończeniu nauki w tej klasie możesz podjąć studia na takich kierunkach jak: automatyka i robotyka, elektronika, telekomunikacja, architektura i urbanistyka, budownictwo, matematyka, geografia, geologia, zarządzanie i inżynieria produkcji, energetyka, odnawialne źródła energii, technika rolna i leśna, turystyka i rekreacja, geodezja, kartografia, finanse, bankowość, ekonomia, logistyka.
KLASA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA
Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia
Nauczane języki: I język angielski, II język niemiecki
Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, biologia lub chemia, język obcy nowożytny (język angielski)

To klasa idealna dla przyszłych lekarzy, pielęgniarek, chemików, biologów, rolników. Klasa biologiczno-chemiczna to profil o bardzo dużym potencjale jeśli chodzi o możliwość podjęcia dalszej nauki na studiach medycznych, przyrodniczych i inżynieryjno-technicznych. Przedmioty rozszerzone pozwolą uczniom zdobyć szeroką wiedzę przyrodniczą. Do dyspozycji uczniów mamy nowocześnie wyposażone pracownie biologiczne i chemiczne. Oprócz tradycyjnych lekcji w klasach oferujemy ćwiczenia terenowe, laboratoryjne oraz wyjazdy studyjne na wyższe uczelnie.
KLASA OGÓLNA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: język polski, matematyka, język angielski
Nauczane języki: I język angielski, II język niemiecki
Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język obcy nowożytny (język angielski), historia lub wos
Profil ogólny cieszy się w całej Polsce coraz większą popularnością. Adresowany jest do uczniów, którzy nie są jeszcze zdecydowani, jaką drogę swojego dalszego kształcenia wybrać. W tej klasie poznajemy swoje preferencje, mocne i słabe strony. Decydując się na naukę na tym profilu, uczeń nie musi już teraz określać, jaki kierunek studiów będzie chciał podjąć w przyszłości. Klasa otworzy wiele możliwości. To profil dla uczniów o wielokierunkowych zainteresowaniach i pasjach, ciekawych świata, aktywnych społecznie.
Wybierając profil ogólny – będziesz mógł przygotowywać się do studiowania na kierunkach: politechnicznych, ścisłych, humanistycznych, językowych, pedagogicznych, artystycznych, dziennikarskich, związanych z turystyką, administracją.
KLASA PROMOCJI ZDROWIA
Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, geografia, język angielski
Nauczane języki: I język angielski, II język niemiecki
Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język obcy nowożytny (język angielski), biologia lub geografia

Promocja zdrowia to oferta dla kandydatów o zainteresowaniach przyrodniczych. Przygotowuje do studiów na kierunkach: fizjoterapia, dietetyka, diagnostyka laboratoryjna, technologia żywienia, ochrona środowiska, leśnictwo, geografia. Szeroka oferta umożliwia podjęcie decyzji o przyszłym kierunku studiów w trakcie nauki w klasie o tym profilu. Oferujemy profesjonalną kadrę pedagogiczną oraz świetnie wyposażone pracownie, co umożliwia kształcenie na najwyższym poziomie w miłej i przyjaznej atmosferze.
KLASA MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: matematyka, informatyka, język angielski
Nauczane języki: I język angielski, II język niemiecki
Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, informatyka, język angielski
To propozycja dla miłośników nowoczesnych technologii. W ramach profilu realizowany jest rozszerzony program nauczania informatyki, w skład którego wchodzą m. in.: programowanie w języku C++, relacyjne bazy danych, elementy grafiki komputerowej, tworzenie stron internetowych w HTML, CSS i PHP. Realizacja rozszerzonego zakresu programu z matematyki i języka angielskiego dodatkowo daje szerokie możliwości w wyborze atrakcyjnych studiów wyższych na kierunkach informatycznych, ścisłych i politechnicznych.
Podstawowe informacje o naszej Szkole
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej, to publiczne liceum ogólnokształcące z oddziałami ogólnodostępnymi.

Widok na budynek Szkoły – ul. Partyzantów 3, Kazimierza Wielka.
Zobacz film o naszej szkole:

Nasza Patronka – Maria Curie-Skłodowska
Baza szkoły:
Posiadamy 17 klasopracowni, w tym multimedialną pracownię języka angielskiego, profesjonalne pracownie: chemiczną, fizyczną, biologiczną i geograficzną z bogatą bazą pomocy dydaktycznych. Klimatyzowana pracownia informatyczna została rozbudowana i unowocześniona w roku 2021. Cała szkoła pracuje w lokalnej sieci komputerowej ze światłowodowym łączem internetowym OSE 100 Mb/s. Mamy dobrze zaopatrzoną bibliotekę wraz z czytelnią oraz Internetowym Centrum Multimedialno-Informacyjnym. Szkoła posiada własną salę gimnastyczną, siłownię oraz zespół boisk sportowych ORLIK. W sąsiedztwie szkoły znajduje się hala sportowa i basen, z których korzystają nasi uczniowie.
Współpracujemy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, Politechniką Świętokrzyską, Uniwersytetem Wiedeńskim. W ramach Małopolskiej Nocy Naukowców, współpracujemy z krakowskimi uczelniami: Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Pedagogicznym, Uniwersytetem Rolniczym, Instytutem Fizyki Jądrowej.
Współpracujemy z wieloma instytucjami lokalnymi: Powiatem Kazimierskim i Gminą Kazimierza Wielka, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Powiatowym Urzędem Pracy, Kazimierskim Ośrodkiem Sportowym, Komendą Powiatową Policji, Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym.
Lista naszych Absolwentów liczy obecnie 7105 osób.
Zdawalność matury wynosi blisko 100%
Wysoką jakość pracy naszej szkoły potwierdzają certyfikaty:

Przyznany przez portal Perspektywy w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych.

Przyznany przez portal Perspektywy w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych.

Przyznany przez portal Perspektywy w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych.

Przyznany przez portal Perspektywy w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych.

Przyznany przez portal Perspektywy w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych.

Przyznany przez Instytut Badania Marki instytucjom publicznym o najwyższej reputacji rynkowej i niepodważalnym zaufaniu społecznym.


Przyznany za zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz higienicznych i przyjaznych warunków pracy.

Przyznany w oparciu o wysokie wyniki z egzaminów maturalnych i Edukacyjną Wartość Dodaną (opracowaną przez Instytut Badań Edukacyjnych) oraz zabezpieczenie właściwego poziomu edukacyjnego, wychowawczego i bezpieczeństwa uczniów.

Certyfikat uzyskany za udział w programie „Solidarna Szkoła”, w którym ponad 100 szkół z całej Polski realizowało różnorodne działania nawiązujące do ideałów Solidarności.


Certyfikat uzyskany za zwycięstwo w VIII Radiowym Konkursie Szkół Średnich „SUPERSZKOŁA 2004”.

ZAPRASZAMY!
Rekrutacja jest realizowana wyłącznie w formie elektronicznej, z wykorzystaniem platformy nabor.pcss.pl
Koniecznie zapoznaj się z dostępnymi tam materiałami: instrukcja wypełniania i wysyłania wniosku, harmonogram i zasady rekrutacji, zasady punktowania osiągnięć i inne oraz aktualności.
Skrócony opis procedury wypełniania i składania wniosku o przyjęcie do szkoły znajduje się poniżej, w odpowiedzi na pytanie „Jak wypełnić i złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły”.
Przeczytaj także odpowiedź na pytanie „Jak zwiększyć szansę na przyjęcie do Waszej szkoły?”.
To proste!
Wypełniając wniosek wybierz naszą szkołę jako szkołę pierwszego wyboru i zaznacz wybraną klasę (do której chcesz uczęszczać w pierwszej kolejności), a następnie wybierz ponownie naszą szkołę jako szkołę drugiego wyboru i zaznacz inną z proponowanych klas (do której chcesz uczęszczać w drugiej kolejności).
Jeśli w preferencjach wybierzesz z naszej szkoły tylko jeden oddział (klasę) i ta klasa nie powstanie (np. będzie zbyt mało chętnych) – nie zostaniesz naszym uczniem, gdyż system przydzieli Cię do innej szkoły (wybranej na drugim miejscu).
W skrócie: w Twoim wniosku przynajmniej na pierwszym i drugim miejscu wybierz dwie różne klasy z naszej szkoły.
Pamiętaj! Możesz wybrać maksymalnie trzy szkoły, ale z każdej szkoły dowolną liczbę dostępnych klas (nawet wszystkie). Zestaw Twoich preferencji może więc wyglądać przykładowo tak:

Skrócona procedura złożenia wniosku:
Jak najbardziej!
Zapraszamy do szkoły od 15 maja w godzinach od 1300 do 1500. Pomożemy Ci poprawnie wypełnić i złożyć wniosek o przyjęcie.
Informacje dotyczące naszej Szkoły są dostępne pod tym odnośnikiem.
Szczegółowa lista i opis proponowanych klas dostępne są w zakładce „Oferta na rok szkolny 2023/24”.
Rekrutacja prowadzona jest zgodnie z odnośnymi zarządzeniami Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Są one dostępne na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach w dziale „Rekrutacja do szkół”.