Dnia 19 kwietnia 2024 roku uczniowie klas ósmych Szkół Podstawowych nr 1 i nr 3 w Kazimierzy Wielkiej wzięli udział w przygotowanych przez nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego warsztatach przyrodniczych. Nauczyciele chemii, biologii i fizyki przygotowali bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe – w ramach zajęć chemii uczniowie sami robili mydła, na biologii poznali budowę i znaczenie mchów oraz porostów i wykorzystali je do stworzenia kompozycji florystycznych, a na zajęciach fizyki zajmowali się elektrostatyką i prądem elektrycznym. Goście wzięli również udział w zajęciach w ramach projektu NBP „Znaczenie pieniądza” oraz „Przedsiębiorczość” zakończonych quizem z nagrodami. Mamy nadzieję, że praktyczne zajęcia umożliwiły uczniom utrwalenie i poszerzenie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych. Dziękujemy ósmoklasistom za przybycie do naszego Liceum i aktywny udział w zajęciach.
Naszym uczniom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów.