W dniach 11-13.04. 2024 roku uczniowie klas 1a i 1c wzięli udział w trzydniowym wyjeździe edukacyjno – integracyjnym do Trójmiasta.

W pierwszym dniu wyjazdu młodzież wraz z przewodnikiem zwiedziła Gdańsk: port i Stare Miasto (Droga Królewska: Złota Brama, Zespół Więzienny, Dom Uphagena, Ratusz Główny Miasta, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Kamieniczki Królewskie, Zieloną Brama, Długie Pobrzeże z Żurawiem – Stary port nad Motławą, Pocztę Polską, Pomnik Obrońców Poczty Polskiej, Konkatedrę N.M.P., Wielki Młyn, Kanał Radni, Ratusz Staromiejski, pomnik Jana Heweliusza, Kościół Św. Brygidy). Następnie pojechali na Westerplatte, gdzie zwiedzili miejsca bitwy z 1939 r., pomnik, cmentarz i fortyfikacje.

W drugim dniu uczniowie mieli możliwość zobaczyć Muzeum II Wojny Światowej, w którym wystawę główną tworzą trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. To opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach.

Wjazd na taras widokowy Olivia Star – 32 piętro i podziwianie panoramy Trójmiasta było ostatnim punktem zwiedzania Gdańska. Następnie nastąpił przejazd do Gdyni, gdzie uczniowie poczuli klimat morskiej podróży podczas pobytu na żaglowcu „Dar Pomorza”.

Ostatnim punktem wyjazdu był przyjazd do Sopotu, spacer słynnym Monciakiem oraz wejście na najdłuższe molo w Polsce. A później już tylko kolacja i powrót do domu.

Opieką nad młodzieżą pełniły: wychowawczyni klasy 1a – Katarzyna Najman, wychowawczyni klasy 1c – Agnieszka Buczak i opiekun wycieczki – Magdalena Bucka.

Szczególne podziękowania za profesjonalnie zorganizowany wyjazd i pomoc kierujemy do Biura Podróży „Sebastian”. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

(Relacja: Agnieszka Buczak)