26 września 2023 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbył się Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich, którego organizatorami byli Pan Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki.

Celem Kongresu było m. in. zwiększenie efektywności działań samorządów uczniowskich, zachęcenie młodych ludzi do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych oraz lokalnych, doskonalenie umiejętności działania zespołowego, tworzenie silnej społeczności uczniowskiej.

Samorząd Uczniowski naszego Liceum reprezentowały: Wiktoria Koza, Oliwia Purchla i Roksana Szczygieł oraz p. Maria Kabat – opiekun Samorządu.

Więcej szczegółów oraz bogatą galerię zdjęć można zobaczyć w relacji na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.