Uczniowie klasy 1a udali się na wycieczkę regionalno-integracyjną. Trasa wyjazdu rozpoczęła się w Bejscach, gdzie uczniowie zwiedzili Pałac Badenich oraz kościół parafialny z kaplicą Firlejów. Kolejny postój nastąpił w Skalbmierzu – tutaj uczestnicy dowiedzieli się o historii miasteczka i powiązaniach z naszą patronką, Marią Curie-Skłodowską oraz zwiedzili kościół parafialny. Dalej trasa wiodła do Działoszyc, gdzie uczniowie obejrzeli pozostałości synagogi i zwiedzili kościół parafialny. Ostatnim punktem wyjazdu była Wiślica. Tutaj młodzież zwiedziła bazylikę kolegiacką Narodzenia Najświętszej Marii Panny oraz Muzeum Archeologiczne.

W ramach aspektu edukacyjnego uczniowie przygotowali i przedstawili podstawowe informacje o odwiedzanych miejscach.

Uczniami opiekowali się: wychowawczyni Katarzyna Najman i nauczyciel historii, Kazimierz Maj.