W ramach obchodów Dnia Papieskiego 2023 w sali gimnastycznej naszej szkoły został zaprezentowany program recytatorsko-muzyczny „Jan Paweł II – wspomnienia” w reżyserii Natalii Jałocha (2b), w wykonaniu naszej młodzieży. Występy oglądali wszyscy uczniowie i nauczyciele, a gościem honorowym był pan Jarosław Zatorski – dyrektor Hospicjum im. Brata Alberta w Busku-Zdroju.

Występ prowadzili Wiktoria Koza i Jakub Jackiewicz, a na scenie zaprezentowali się recytatorsko: Julia Kieljan, Wiktoria Malara, Julia Dusza, Wiktoria Leśniowska, Julia Sadło, Marysia Pęczalska, Zosia Swat, Wiktoria Durbas i Michalina Szwajca. Muzycznie zaprezentowali się w duecie Wiktor Świeca (saksofon) i Sebastian Szpak (skrzypce) oraz w solowym występie – Gabrysia Prokop (skrzypce). W tle występów oglądaliśmy prezentację ilustrującą wydarzenia i sceny z życia Jana Pawła II. Nagłośnieniem i multimediami zajął się Kacper Bąk (3a).

Dziękując za zaproszenie, pan Zatorski podkreślił wagę tego, co czynimy na rzecz innych ludzi, zaś pani dyrektor Wrzesień życzyła naszym uczniom, żeby wspominając kiedyś czasy młodości, nie uznali tego czasu za stracony.
Następnie ksiądz Sylwester Piwowar, pani dyrektor Joanna Wrzesień oraz pan dyrektor Zatorski uroczyście włączyli nowych wolontariuszy w grono Szkolnego Koła Caritas.
No zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy ukochaną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”.

Opiekę nad artystami w trakcie przygotowań sprawowali: ks. Sylwester Piwowar oraz panie Dominika Wróbel i Marzena Kusak.

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii oraz prezentacji „Jan Paweł II – droga do świętości” (pdf).