Dzień Otwarty odbył się 6 czerwca 2023 roku. Odwiedziło nas blisko 200 uczniów klas ósmych z 12 okolicznych szkół podstawowych, którzy przybyli wraz z opiekunami, aby poznać naszą szkołę. Pierwsi goście pojawili się o 8.30, na recepcji zostali serdecznie powitani przez naszych uczniów-przewodników, którzy udzielali informacji, oprowadzali gości po szkole, prezentując różne stanowiska związane z naszymi propozycjami nauczania na kolejny rok szkolny.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji dla naszych gości. Warsztaty z biologii, fizyki, chemii, geografii (pomiary w ogródku meteorologicznym), quizy z języka angielskiego, historii i matematyki, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę i dobrze się przy tym bawić. Były także konkurencje sportowe i możliwość zapoznania się z naszym zapleczem do zajęć wychowania fizycznego.

W trakcie dnia otwartego odbyło się również spotkanie w Młodzieżowym Klubie „Hades”, które zaprezentowało talent i kreatywność naszych uczniów w dziedzinie artystycznej. Po przedstawieniu do gości zwróciła się dyrektor Joanna Wrzesień, która przedstawiła szkołę, życząc dobrego dnia i miłych wrażeń w murach naszego Liceum.

Podczas Dnia Otwartego dbaliśmy również o podniebienia naszych gości, którzy mogli częstować się różnorodnymi smakołykami, m. in. na stoisku profilu biol-chem i promocji zdrowia oferowano przekąski promujące zdrowy tryb życia, a na stoisku matematyczno-informatycznym serwowano świeży, pyszny popcorn, który cieszył się dużą popularnością. Przekąski okazały się dobrym urozmaiceniem w trakcie zwiedzania szkoły.

Pracownia matematyczna zmieniła się w „Kawiarnię Lwowską”, gdzie goście mogli poczuć atmosferę okresu międzywojennego i zgłębić historię matematyki w Polsce. Dekoracje nawiązywały do lwowskiego stylu, na ścianach wisiały portrety znanych polskich matematyków, w tym Stefana Banacha, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli matematyki w XX wieku, zaś uczniowie-gospodarze „Kawiarni lwowskiej” byli ubrani w stroje z epoki.

Oferowaliśmy także stanowisko rekrutacyjne, gdzie zainteresowani goście mogli uzyskać pomoc w wypełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły lub wyjaśnienia dotyczące przebiegu procesu rekrutacji.

Ostatni goście opuścili szkołę po godzinie 13. Był to organizacyjnie wymagający i intensywny dzień, ale reakcje i zainteresowanie gości potwierdzają, że było warto. Mamy nadzieję, że odwiedzający nas ósmoklasiści przekonali się, że Liceum Ogólnokształcące w Kazimierzy Wielkiej, to coś więcej niż szkoła 🙂

Zaangażowanym nauczycielom i uczniom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i stworzenie miłej atmosfery.