„Ojczyzna w sercach się zaczyna…” – w dniu 10.11.2022r. odbył się apel poświęcony obchodom Narodowego Święta Niepodległości. W kontekście wydarzenia – 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – zrodziła się szczególna refleksja nad pojęciem Ojczyzny. W słowno – muzycznym montażu uczniowie klas IVa, IVb, IIa i Ib pod kierunkiem pani Agnieszki Sambór poszukiwali odpowiedzi, jak współcześnie należy rozumieć patriotyzm?

Wierszem i piosenką przekonywali, że Ojczyzna jest dobrem wspólnym i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem. Cytując Jana Pawła II, dowodzili, że próbą staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna, więc szczególnie w tym czasie warto poświęcić chwilę na takie refleksje.

Uzasadniając potrzebę wspólnych spotkań szkolnej społeczności, padły poetyckie słowa:

Warto się czasem zasłuchać w wiatru granie,
Szum gałęzi, listopadów przemijanie…

Na zakończenie uroczystości o godz. 11:11 cała szkolna społeczność odśpiewała hymn narodowy. (AS)