W dniu 2.03.2022 r. rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego we współpracy z Polonią Kanadyjską.
Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Absolwenta naszej szkoły Pana Piotra Łacha. Pierwszym etapem była wideokonferencja, którą poprowadziła w języku angielskim Anya Łach – córka Pana Piotra. Uczestnikami spotkania online byli uczniowie klas 3a i 3b 4-letniego liceum. Prelekcja zatytułowana „Wielokulturowość” była bogato ilustrowana autentycznymi fotografiami pokazującymi m.in. Toronto oraz obchody Dnia Międzynarodowego w szkole, do której uczęszczała prelegentka. Po prezentacji uczniowie naszej szkoły mieli okazję zadawać pytania, na które Anya udzielała obszernych odpowiedzi. Uczniowie byli ciekawi wielu rzeczy, od typowego kanadyjskiego jedzenia, poprzez omówienie „kanadyjskiego angielskiego” języka, po kanadyjski system edukacyjny. Możliwość komunikacji w języku angielskim jest dla uczniów nieocenioną okazją do sprawdzenia się w sytuacjach autentycznych. Spotkanie odbyło się w miłej i rzeczowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy mają nadzieję na dalszą współpracę. (EK)