Od 2020 roku czwartego marca obchodzimy Światowy Dzień Inżyniera. Tego roku w Polsce główne obchody, w których uczestniczyli nasi uczniowie, odbywały się na Politechnice Warszawskiej w formie wykładów online pod hasłem „Zbudujmy lepszą inżynierię przyszłości”. Światowy Dzień Inżyniera to okazja do docenienia roli twórców techniki i ich osiągnięć. To także możliwość dyskusji nad wyzwaniami stojącymi przed inżynierami. W naszej szkole był to dzień pełen ciekawych eksperymentów fizycznych. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy, rozwiązując ciekawe zagadki i zadania. Mamy nadzieję, że praktyczne zajęcia zachęcą i zmotywują młodzież do odkrywania tajemnic fizyki.
Wszystkim inżynierom życzymy wielu pomysłów, ciekawych projektów i satysfakcji z pracy, a naszych uczniów zachęcamy do wyboru tej ścieżki kariery zawodowej w przyszłości. (DW)