Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.
DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami akcji zostały firmy: SAMSUNG, Meta, Google, Librus oraz Cyfrowa Polska.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały do końca marca 2024. 6 lutego odbyła się Gala DBI 2024 – dostępna zarówno stacjonarnie (Warszawa), jak i online. Zainteresowane osoby miały możliwość zapoznania się z planami na DBI 2024 oraz ciekawymi wystąpieniami eksperckimi i programem artystycznym. Obecnie można już obejrzeć zapis transmisji.

Nasza szkoła bierze w DBI 2024 aktywny udział. Udostępniliśmy tablice informacyjne z materiałami nt. cyberbezpieczeństwa, w miarę możliwości śledziliśmy przebieg Gali DBI. W planach mamy lekcje z wykorzystaniem materiałów dostępnych na stronie dbi.pl, konkursy, lekcje online, webinaria dla nauczycieli. O wszystkim napiszemy pod koniec marca – po zakończeniu wszystkich działań i oficjalnym zgłoszeniu inicjatywy.