Dziś odbyły się w naszej szkole jasełka i Wigilie klasowe. Była to okazja do wspólnego przeżywania radości z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Sala gimnastyczna zamieniła się w piękną salę widowiskową, dzięki łańcuchom z papieru, które zostały wykonane przez uczniów w ramach konkursu. Zwycięzcą została klasa 1c, która przygotowała aż 500 metrów łańcuchów! Scenografia nawiązywała do świątecznego klimatu, z choinkami, stroikami i bombkami.

Uczniowie przygotowali niezwykłe jasełka, skupiające się na współczesnym spojrzeniu na Boże Narodzenie. Wykonawcy ukazali nam radość dawania, podkreślając, że prawdziwe bogactwo kryje się w sztuce dawania bez oczekiwania niczego w zamian. Jasełka przypomniały nam, że radość płynąca z dzielenia się i niesienia pomocy jest prawdziwym sensem Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło wspólnego śpiewanie kolęd i pastorałek. Dźwięki tradycyjnych polskich pieśni bożonarodzeniowych wypełniły salę gimnastyczną, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Po jasełkach uczniowie udali się na Wigilie klasowe, gdzie wspólnie z wychowawcami podzielili się opłatkiem i złożyli życzenia. Na stołach znalazły się tradycyjne potrawy, wszędzie było słychać kolędy, panował niepowtarzalny świąteczny nastrój.

Jasełka i wigilie klasowe były niezapomnianym przeżyciem dla całej społeczności szkolnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ich organizacji, a w szczególności opiekunom Szkolnego Koła Caritas – p. Dominice Wróbel, p. Marzenie Kusak i ks. Sylwestrowi Piwowarowi, którzy przygotowali scenariusz i reżyserię jasełek. Dziękujemy także wszystkim uczniom, którzy z zaangażowaniem i talentem wzięli udział w przygotowaniu i realizacji przedstawienia.

Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!