21 marca mieliśmy łącznie trzy wydarzenia związane ze świętowaniem pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. „Dzień bez plecaka” – a więc inwencja uczniów (nauczycieli także), żeby zamienić codzienne plecaki i torby na coś innego. Były walizki, wózki dziecięce, koszyki na zakupy, skrzynki narzędziowe, pufy, worki żeglarskie i wiele innych. Drugim wydarzeniem była „Belgijka”. Taniec był planowany do odtańczenia na boisku „Orlik”, ale padający deszcz spowodował, że przenieśliśmy się do naszej sali gimnastycznej, gdzie liczna grupa chętnych zabawiła się wspólnie w czasie długiej przerwy. Trzecią okazją był Światowy Dzień Zespołu Downa, który obchodzony jest właśnie 21 marca. Z tej okazji zakładamy fantazyjne, kolorowe skarpetki, często nie do pary. Wielu naszych uczniów i nauczycieli również o tej okazji pamiętało.

Dla uczniów zapewne istotny był fakt, że w tym dniu byli zwolnieni z odpytywania 🙂

Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony pierwszy dzień wiosny – radosnej, pełnej nadziei pory roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wideo.