Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/23 odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele z dyrektor Joanną Wrzesień na czele, pracownicy szkoły. Miłą niespodzianką była obecność grupy absolwentów z rocznika 1976, którzy rozpoczynali naukę w naszym Liceum dokładnie 50 lat temu. Zaszczycił nas także emerytowani nauczyciele z dyrektorem Tadeuszem Łuszczyńskim. Organ prowadzący reprezentował Starosta Kazimierski, pan Jan Nowak, któremu serdecznie dziękujemy za obecność.
Uroczystość prowadziła pani dyrektor Joanna Wrzesień. Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor Wrzesień powitała zebranych, w tym szczególnie uczniów klas pierwszych, a wśród nich te osoby, które w toku rekrutacji osiągnęły najwyższe wyniki punktowe. W tym roku są to: Kamil Erbel, Wiktoria Durbas, Julia Dusza, Julia Kieljan, Mateusz Kulpa, Jacek Woźniak, Alina Buczak, Michalina Szwajca, Aleksandra Paciuch, Julia Kurek, Daniel Rams, Mateusz Górecki, Antonina Kosz i Maria Pęczalska. Tradycyjnie legitymacje uczniowskie tym uczniom zostały wręczone na forum całej szkoły, w trakcie uroczystości oficjalnej.
Dyplomy i upominki z okazji rocznicy pracy zawodowej otrzymali w tym roku: Agnieszka Buczak, Katarzyna Najman i Łukasz Łuszczyński.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego wystąpili Dominik Latos i Jakub Stanek, życząc wszystkim aby wypoczęci po wakacjach, pełni energii przystąpili do pracy w nowym roku szkolnym, pamiętając o wzajemnym uśmiechu i dobrej atmosferze.
Życzenia sukcesów i satysfakcji złożył całej szkolnej społeczności pan starosta Jan Nowak.
Do zebranych, głównie do młodzieży, zwrócił się także pan Piotr Łach – absolwent ’76. Życzył uczniom, aby maksymalnie wykorzystali czas pobytu w szkole, co potem przynosi owoce w dalszej karierze zawodowej i w życiu prywatnym.
Na tym zakończyła się część oficjalna. Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, pani wicedyrektor Edyta Kwiecień podała informacje porządkowe i dalszy porządek dnia.
Uczniowie klas starszych udali się na spotkania z wychowawcami. Klasy pierwsze odbyły krótkie spotkanie z dyrektorką szkoły, która przedstawiła wychowawczynie – Dominikę Wróbel (1a) i Justynę Gałka-Mzyk (1b). Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć panie zaprosiły swoje klasy na zapoznawczy spacer po szkole.
Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w historii naszej szkoły. Życzymy wszystkim samych sukcesów!