Z okazji tegorocznego Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Profesor Marii Kabat zorganizował Szkolny Turniej FIFA, w którym chłopcy mogli pokazać swoje umiejętności, zaznać smaku rywalizacji, ale przede wszystkim dobrze się bawić i wspólnie celebrować swoje święto. Turniej odbył się w Szkolnym Klubie Teatralnym Hades, który posiada bogatą tradycję i w ciągu 55 lat swej działalności był miejscem spotkań wielu pokoleń. Tym razem stał się centrum rozgrywek w popularną grę symulacyjną FIFA 22. Licznie zgromadzoną publicznością, głośno zagrzewającą swoich faworytów do zwycięstwa byli uczniowie oraz Profesorowie naszego Liceum.
W szranki stanęły dwuosobowe zespoły reprezentujące każdą z ośmiu klas. Była to prawdziwa sportowa uczta. Gra toczyła się systemem pucharowym. Mogliśmy śledzić emocjonujące pojedynki światowych drużyn takich jak Real Madryt, Liverpool, Barcelona czy PSG, którymi sterowali za pomocą padów uczestnicy turnieju. Szczelnie wypełnione „trybuny” żywo reagowały na poczynania zawodników wznosząc okrzyki radości bądź zawodu. W półfinałach zmierzyły się ze sobą drużyny klas IVa i IIIb oraz klas IIIb i IIa. Awans do finału zapewniły sobie drużyny: IIIb, w składzie Marcin Kabat i Dawid Zapart, występujący jako drużyna Liverpoolu kontra IIIa, w składzie Dawid Malara oraz Oskar Książek, grający jako Real Madryt.

Finał rozgrywek był niezwykle zacięty i budził wiele emocji, a pojedynek drużyn niezwykle wyrównany. Został rozstrzygnięty w konkursie rzutów karnych na korzyść Liverpoolu. Zwycięzcami Szkolnego Turnieju FIFA zostali Marcin Kabat oraz Dawid Zapart, natomiast wicemistrzami Dawid Malara i Oskar Książek.
Na zakończenie Pani Dyrektor Joanna Wrzesień wraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Dominikiem Latosem wręczyła nagrody, jakimi były szczęśliwe numerki, uprawniające do zwolnienia z odpowiedzi dla zdobywców I i II miejsca. (Dominik L. 3b)