Dziś od godziny 9.00 rozpoczął się w naszej szkole Dzień Otwarty. W nasze podwoje zawitali uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu kazimierskiego, a także z powiatów okolicznych wraz ze swoimi opiekunami. Po oficjalnym powitaniu na recepcji, poszczególne grupy były przejmowane przez naszych uczniów – przewodników, którzy oprowadzali ich po szkole.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości, uczniowie Liceum przygotowali szereg atrakcji:
– stoiska promujące profile proponowane na rok szkolny 2024/25, rozmieszczone na szkolnych korytarzach (mat-geo, promocja zdrowia oraz ogólny), na których zwiedzający mogli zapoznać się ze specyfiką danej klasy, wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz poczęstować się różnego rodzaju smakołykami, a na stoisku promocji zdrowia także zdrowymi przekąskami;
– na sali gimnastycznej dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska: chemiczne, fizyczne z demonstracją działania kamery otworkowej („camera obscura”), biologiczne, historyczne oraz gościnnie stoisko Politechniki Świętokrzyskiej;
– zwiedzanie ogródka meteorologicznego, gdzie goście mogli odczytać temperaturę, zmierzyć prędkość wiatru czy poziom opadów;
– w siłowni odbywał się konkurs darta;
– w pracowni języka polskiego nr 4 odbywał się quiz polonistyczny;
– w pracowni nr 6 – quiz językowy z j. angielskiego;
– w sali 12 goście mogli przeprowadzić obserwacje mikroskopowe.
Uczniowie klas ósmych zwiedzili także pozostałe miejsca w szkole: klasopracownie, salę relaksu, zespół boisk „Orlik”. Biorąc udział w quizach i konkursach wygrali wiele nagród, niektóre z nich bardzo przydadzą się w przypadku rozpoczęciu nauki w naszym Liceum.
Na zakończenie goście zostali zaproszeni do klubu „Hades”, gdzie obejrzeli program artystyczny prezentujący w dowcipnej formie przebieg lekcji w scenerii klasowej. Występ bardzo się spodobał, aktorzy otrzymali gromkie brawa.
Na zakończenie do uczniów klas ósmych zwróciła się pani dyrektor Joanna Wrzesień, która przypomniała w skrócie naszą ofertę i podziękowała za odwiedzenie naszej szkoły.
Dziękujemy uczniom i opiekunom klas ósmych za udział w naszym Dniu Otwartym. Podziękowania kierujemy także do wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły, którzy zaangażowali się w przygotowanie stoisk, quizów, konkursów, pokazów i atrakcji.