20 kwietnia 2023 r. w Młodzieżowym Klubie Hades odbył się Dzień Języka Niemieckiego przygotowany przez panie Agnieszkę Lebdę i Beatę Niebylicką. Zaangażowani byli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Młodzież wykazała się inwencją twórczą w różnych dziedzinach: dekoracje, prezentacje o krajach niemieckojęzycznych, piosenki, tańce, scenki, a także przygotowała poczęstunek – sałatkę ziemniaczaną, ciastka i przyozdobione flagami babeczki. Różnorodne prezentacje poszerzyły naszą wiedzę o krajach DACHL (Niemcy (D), Austria (A), Szwajcaria (CH) i Liechtenstein (L)). Szczególny aplauz zdobyły tańce przedstawione przez uczniów klas pierwszych i drugich, scenki uczyły i bawiły – m. in. słynny Grzegorz Brzęczyszczykiewicz przedstawiony przez uczniów klasy 2a. Klasa 3a zaśpiewała dwie piosenki z akompaniamentem ukulele. Prowadząca Wiktoria Koza prezentowała tradycyjny strój bawarski, a Patrycjusz Leśniewski pokazał się również jako aktor. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i zapraszamy za rok! (BN)