Maturzyści wraz z zaproszonymi Gośćmi bawili się w domu weselnym „Monika” w Chmielowie k/Działoszyc.

„Ta chwila czarowna głębią nocy, szaleństwem fioletu, srebrna bladym świtem niech zawsze trwa…” /John Feelling Bekannte/
By tradycji stało się zadość, 29 stycznia 2023 roku o godzinie 19.00, młodzież naszego LO rozpoczęła studniówkę dostojnym rytmem poloneza.
„Dzisiejszy wieczór to wyjątkowy czas. Czekaliśmy na niego z niebywałą niecierpliwością. Jesteśmy tu wszyscy razem, aby przeżyć tej wyjątkowej nocy czar, doznać wzruszeń i zapisać wspomnienia, które zostaną z nami na zawsze” – tymi słowami prowadzący: Amelia Kuchnecka i Mateusz Sorkowicz rozpoczęli oficjalną część uroczystości, na którą przybyli nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice. Pani dyrektor Joanna Wrzesień podczas swojego wystąpienia złożyła podziękowania dla rodziców i naszych maturzystów oraz życzenia, po czym oficjalnie rozpoczęła Bal Studniówkowy Anno Domini 2023. Obecny na balu, Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Jerzy Bojanowicz, również skierował ciepłe słowa do młodzieży. Nie zabrakło także życzeń od wychowawczyń – klasy IVa – Katarzyny Najman i klasy IVb – Agnieszki Buczak, które zwróciły uwagę na to, że „Nam – wychowawcom zależy przede wszystkim na Waszym wychowaniu. Chcemy, żebyście byli wspaniałymi, spełnionymi prywatnie i zawodowo wartościowymi ludźmi…”. Następnie w imieniu rodziców wystąpili Pani Aneta Nocoń-Parada i Pan Marek Nowak. Podziękowania i życzenia także skierowali przedstawiciele młodszego pokolenia, czyli delegacje uczniów klas III. Podczas trwania części oficjalnej mieliśmy okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu Nikoli Kozioł (Człowieczy los, Dla mamy) i Justyny Gurdy (Radość najpiękniejszych lat), które swoimi interpretacjami sprawiły, że wielu z obecnych na sali zakręciła się przysłowiowa „łezka w oku”. Oryginalnym pomysłem była melorecytacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy” w wykonaniu uczniów obu klas: Agnieszki Konwant, Marty Marzec, Oliwii Drewno, Anny Radosz, Joanny Możdżeń, Kamila Burasa i Kacpra Staniszewskiego. Punktem kulminacyjnym wieczoru było wystąpienie chóru z finałową piosenką „Chwila”, której słowa: „Po lasach gnaj wietrze, po polach, wietrze, gnaj! Jak dobre wspomnienie trwaj chwilo, chwilo, trwaj!” odzwierciedlały emocje wszystkich uczestników balu.
Niestety ta magiczna noc dobiegła końca, ale wspomnienia zostaną z nami na zawsze. Nie byłoby jednak tylu czarownych chwil, gdyby nie zaangażowanie rodziców. Dziękujemy Komitetowi Studniówkowemu: Panu Krzysztofowi Kuchneckiemu i Paniom Anecie Nocoń-Paradzie, Anecie Możdżeń, Agnieszce Możdżeń i Ewie Nowak za przygotowanie balu, trud w nią włożony i współpracę ze szkołą. Wychowawczynie klas czwartych bardzo dziękują także profesorkom: Magdalenie Buckiej i Marii Kabat za przygotowanie polonezów, Beacie Niebylickiej za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej uroczystości. Dziękują młodzieży za współpracę przy organizacjami programu artystycznego, a podziękowania za obsługę techniczną uroczystości kierują do Jakuba Motyki i Daniela Pawełka z klasy IVa.
Niestety to co dobre szybko się kończy i jak powiedziała poetka „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”, dlatego pozostają nam piękne wspomnienia, a przed nami kolejne wyzwanie, czyli MATURA!!!!!!!!!!!!!!!!!
Relacja: Agnieszka Buczak