W piątek, 13 stycznia 2023 roku, po dwuletniej przerwie odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorem była klasa 4b, zwycięzca ostatniej edycji Konkursu. Udział wzięły klasy pierwsze i drugie. Scenę udekorowały Nikola Kozioł i Gabriela Włosowicz. Konferansjerzy – Marta Marzec i Kacper Staniszewski przedstawili krótko regulamin konkursu, a Justyna Gurda dała krótki występ. Wspólne odśpiewanie kilku najpopularniejszych kolęd wprowadziło wszystkich w radosny nastrój. Jako pierwsza wystąpiła klasa 2a, prezentując różnorodne stroje i wykonanie chóralne pastorałki „Skrzypi wóz”. Michał Kuliś wykonał solo pastorałkę „Gore gwiazda”. Na saksofonie grał Patryk Kasperek, a na skrzypcach Sebastian Szpak. Klasa 1a zaprezentowała się w kolędzie „Z narodzenia Pana” jako chór męski i żeński. Anna Zbojak i Daria Włusek wykonały pastorałkę „Mario, czy ty wiesz”. Grupa dziewcząt przygotowała układ choreograficzny ilustrujący ten utwór. Klasę 1b reprezentowało 10 dziewcząt w stylizowanych na ludowo strojach, które zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Gabrysia Prokop zakończyła utwór partią skrzypiec. Jako solistka wystąpiła Kinga Leśniewska z pastorałką „Kolęda dla nieobecnych”. Klasa 2b wykonała w chórze pastorałkę „Od serca do ucha”, solo wystąpiła Ilona Wróbel w jedynej angielskojęzycznej piosence – „We Wish You a Merry Christmas”, przy akompaniamencie Wiktorii Głowy.
Jury w składzie: Beata Niebylicka, Łukasz Łuszczyński i Nikola Kozioł okazało się niezwykle zgodne i po krótkich obradach przedstawiło laureatów:
Wyróżnienie – klasa 1b
3 miejsce – klasa 2a
2 miejsce – klasa 1a
1 miejsce – klasa 2b.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i słodkie upominki.
Nagrody – aniołki za osobowość sceniczną otrzymali Ilona Wróbel oraz Michał Kuliś, który skradł show i zdecydowanie był faworytem publiczności.
To był niezapomniany wieczór pełen wrażeń, niespodzianek, radości i wzruszeń. (BN)