12 grudnia 2022 roku młodzież ze szkół podstawowych oraz średnich wzięła udział w osiemnastej edycji Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego, zorganizowanego przez Kazimierski Ośrodek Kultury. Nasze Liceum reprezentowały cztery recytatorki i dwie wokalistki. W gronie laureatów znalazły się Aleksandra Paciuch w kategorii recytacja i Nikola Kozioł w kategorii piosenka. Wyniki konkursu poznaliśmy 13 grudnia podczas Koncertu Laureatów XVIII Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego w 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Na widowni obecnych było wielu znamienitych gości, uczniowie i nauczyciele, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 1a, 1b i 3a wraz z nauczycielami. Świetnie wypadły nasze reprezentantki: Aleksandra Paciuch za wykonanie utworu „Łazienki zimą” (opiekun Agnieszka Buczak) zdobyła wyróżnienie, a Nikoli Kozioł (opiekun Beata Niebylicka) za wykonanie utworu „Powrót”, jury przyznało trzecie miejsce. Gratulujemy laureatkom i opiekunkom! (BN)