Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

Nasi uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością. Zamiast plecaków można było zobaczyć różnego rodzaju gotowe „pojemniki”: pudelka po butach, transportery na napoje, pojemniki do transportu zwierząt, klatki dla ptaków, koszyki sklepowe, itp… Nie brakowało bardziej przemyślanych instalacji, jak choćby koło samochodowe czy obudowa komputera przystosowane do transportu przyborów szkolnych, wózki sklepowe, rowerek, ponton, a nawet… kosiarka do trawy 🙂
Wszystko to możecie zobaczyć w naszej galerii. Dziękujemy Wam za aktywny udział, pomysłowość i potraktowanie sprawy z należnym humorem.