3 grudnia 2021 roku w Hadesie odbyła się XXII edycja „Hadesowych Zaduszek” poświęcona twórczości Mariana Hemara. W programie wyreżyserowanym przez Mariolę Czarny wzięli udział uczniowie klas 3b(4L) i 1b (4L). W trakcie spektaklu uczniowie recytowali wiersze Hemara, śpiewane były piosenki, do których napisał tekst. Ciekawym punktem była także inscenizacja jednoaktówki „Fraszkopisarz”. Dzięki zaangażowaniu uczniów spektakl był widowiskowy. Bardzo podobał się publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa. Pozwolił również odkryć na nowo twórczość artysty i rozwinąć talenty uczniów. Program swym klimatem i tematyką wpisał się w wieloletnią i piękną tradycję szkoły i Młodzieżowego Klubu „Hades”. (MCz)