4 września odbyła się X edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, która co roku przypada na pierwszą sobotę września. „Lekturą Polaków” w 2021 roku był dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Tradycją stało się, że patronat honorowy nad wydarzeniem obejmuje para prezydencka. Z tej okazji uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej wzięli udział w akcji Narodowego Czytania zorganizowanym przez Miejsko-Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kazimierzy Wielkiej. Dramat Gabrieli Zapolskiej czytali uczniowie klasy IIIB: Amelia Kuchnecka, Marta Marzec, Kacper Staniszewski, Julia Klimczyk i Stanisław Warchoł, którzy wcielili się w role bohaterów tragifarsy, dopełniając efekt starannie przemyślanymi kostiumami. Dziękujemy uczniom i opiekunce uczniów Marioli Czarny. (MCz)